Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krásné odpoledne v LA

aneb Aron uvádí na pravou míru...

 

 

Byli jsme na rodinných oslavách doma, tedy doma, v Lanškrouně a za mnou tam přijela celá parta kámošů a kámošek. Sešli jsme se na krásném místě u soustavy rybníků a udělali si parádní procházku lesem. Všichni jsme to perfektně zvládli a užili si to, odvážlivci i s koupáním. V hospodě ve Starém mlýně jsme pak vše vyhodnotili, dobře pojedli a popovídali. Tak by to vypadalo, kdybych to nechal na lidičkách. A nyní hezky pravdu čistou, pravdu pravdoucí, prostě jak to doopravdy bylo…..

 

Podle nadpisu, nezasvěcení samozřejmě první myslí, že LA je krásné město v Americe.

No není. Je to Lanškroun, městečko na podhůří Orlických hor, rodiště to mojí paničky, kam pravidelně jezdíme, protože tam máme zbytek rodiny.

 

Na svátek Lucie, která noci upije a dne nepřidá, slaví sestra mojí paničky narozky, tak se vždy ta naše rodina sejde a slaví předčasné Vánoce, protože na ty pravé je každý ve svém. Tak i letos jsme z Krkonoš vyrazili do Orlických a že bude oběd „U Krkovičky“, tam vaří skvěle a všichni si pochutnají. No možná ano, ale tady vyvracím omyl první, pokud si myslíte, že se to týkalo i mě. Já tam nesměl, seděl jsem v autě a představoval si, co asi mají.

 

Po obědě jsme zajeli k lanškrounskému rybníku, kde už stálo několik aut, říkal jsem si, prima, babča změnila hospodu , sem asi můžu. Vyvracím omyl druhý, i tam si zašla sama a zase mě nechala čučet v autě a zase jsem si jen představoval, co tam asi mají. Za chvíli vyšla, a že se půjde na procházku kolem rybníka. Tak jsem šel rychle obhlédnout celou partu, co si jako na té procházce užiju.

 

Vyvracím omyl třetí. NIC. Byl tam Alánek, kluk, který poslouchá, byla tam „ mrňavka“ s Dášou, ale Quenťáska nechali doma, a tohle je fakt MOC malý, to bych zašlápl a navíc ji Dáša s sebou na prochajdu nevzala. Byl tam Max a Lara Maxíkových. S Maxem se míjíme a respektujeme, Lara, další nehotová ženská.Byl tam Riky s paničkou, hnědý puberťák, který překypuje energií a lítá jako blázen…tedy nic pro mě. A s Janou tam byla i Peggy, no mám ji holku rád, ale není můj typ. Takže mi řekněte, co jsem si měl na téhle procházce asi tak užívat….že by tu chůzi, tu přírodu? No to snad ne!!!!!!

 

Ale šel jsem, trochu jsem prozkoumal okolí, účastníky výletu a pak jsem se jen tak motal okolo paničky, protože ta má v kapse vždy něco na zub. Byl zimní den, ráno svítilo sluníčko , ale odpoledne…jako na podporu mé nálady zašlo. Vylezli jsme na kopec, až na lanškrounskou sjezdovku, já vůůůbec nechápu, co to tu mojí napadlo, když se tam ani nemuselo a cesta vedla i po rovině. Furt, že nemůže na nohu a pak leze lesem takovou štrapáci. Fakt nechápu.

 

No ale psiska řádila, nikde ani noha, jakmile jsme uhnuli do lesa nikoho jsme nepotkali, kdo by taky mohl mít takovej nápad…. A kdyby Max a Riky netoužili se v týhle zimě koupat, mohlo to tak být až do konce, jenže takhle jsme vyrušili jednoho rybáře. Nad sjezdovkou foukalo, babča si tam lámala hlavu se zapeklitým problémem. Náš cíl byl Eduardův pramen. Na jednom stromě bylo k němu doprava 2,5 km, a na stromě hned vedle…doleva taky 2,5 km. Tůristi matou lidi. Ale my , jak vidíte v dokumentárním foto, šli podle větru….a kam foukal, ukazují všechny ocásky.

 

Obrazek

Fotil Lukáš, Dáša i Ivča. A prej pořád, jednou Aronka v akci, aby bylo příští rok do kalendáře. Tak jsem jim jednu akci předvedl a ukázal jim, kde babča nosí odměnky.

Obrazek

Podle ocásku k nebi by mě nikdo nepoznal. Nebyl jsem totiž sám…no řekněte, komu takhle stojí?

Obrazek

No zvládli jsme to, babča došla a já taky, akce dělali ti janci co se hnali koupat. Jako důkaz přikládám fotku rybníka.

Obrazek

No že jsme tam byli parta pěkná, prostě samej mírumilovnej retriever, tak já vyvracím omyl další, a schválně se podívejte, co tam bylo za partu lesních příšer, samej upírek.

Obrazek

Babča byla neklidná, protože furt slyšela nějaký pokyny…jako Laruško zpět, Laruško máš špinavou celou pr…., Laruško běž se vyčurat a tak. Ona jak je starší osoba už asi hůř slyší a tak nevěděla, zda to není Jaruško. No nebylo, ona měla celou …vlastně celý zadek docela čistý.

 

Tak a když jsme se vrátili, tak nás ucaprtané chudinky strčili do aut a zase šli posedět. Tak to aby jste věděli, až vám někdo bude říkat, že lanškrounská vycházka byla skvělá, jak to vidím já.

 

Ale mezi námi, šel bych zas. Kdyby přijela Slávka s Jessy, tak i docela rád :-).