Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rocky …

-

Obrazek

- 

Rockera hodně lidí zná. Říká se mu Rockýsku, Rockere, Roko, Ročku, ale nejčastěji Bobku, Bobíku nebo Bobane… Na webíku, kam chodí babča, kouká uprostřed těch pejsů v logu, dalo by se teda říct, že je skoro celebrita. A on to je přitom docela obyčejnej, i když připouštím chytrej, vořech. Mezi námi, vořecha v něm nikdo nehledá, makovičku má moc pěknou. A je akční. Furt v pohybu, za balónkem lítá jak zběsilej. Ale jinak je to jen poblázněnej mlaďoch, teda proti mně. Jsou mu teprve dva roky, takže je pořád omlouvanej, když se mu něco dost nepovede… Že jako mladická nerozvážnost nebo jiný plky, nikdo nepřipustí, že jen salámuje. I když, jeho páník Rendy není úplně spadlej z jahody na znak, tak vždycky říká: „Rockere, dostaneš na prdel…!“, protože ho má prokouknutýho a ví, že se snaží jenom dělat z lidí blbečky.

-

Obrazek

-

Ale to děláme všichni, jenže on moc okatě. Časem mu řeknu, jak na to. No úplný trdlo není, vytočí pánika do ruda, když lítá po zahradě jak šílenec, a když pak předsedne a hodí kukuč, stejně mu na to skočí. To je na tý teorii, že když se vrátíme, máme být chválený, vlastně nejlepší. A když k tomu přidáme nevinný pohled, jsou stejně na měkko a odpustí i tomuhle černýmu ďáblovi, že čůrá výhradně na okrasný dřeviny, květináče, kýbl a konev a díry vyrábí přesně tam, kde je nechtějí.

-

Obrazek

 -

Ale jak všechno začalo. Před dvěma roky se Rockýsek narodil v takové vesničce nedaleko Ústí nad Orlicí, v Dolním Houžovci. A tam se na něj přijel jeho novej páník podívat.

-

Obrazek

-

Obrazek

-

A vybral si toho největšího z vrhu, kterej se mu později odvděčil tím, že jak rostl, stal se nejmenším z vrhu…J. Pánika to dost trápilo, já taky nejsem z největších, takže, když nás jednou společně změřili a Rockýs měl svých dle standardu předepsaných 56 cm, padlo na to šáňo J 

-

Obrazek

-

Hned ve štěněcím věku si prodělal ošklivou nemoc, Demodikoza se to jmenuje a trošku díky ní zanevřel na sprchovej kout. Ale díky trpělivosti pánečků to překonal a teď sprcháč miluje…Jinak vymrčoval s jídlem. To já co mi dají slupnu, ale ten vyzkoušel snad všechny granule co vyrábějí, Rendy mu k tomu dával paštičky, vývárky, masinko a myslím, ale to nevím jistě, mu u toho hrál i divadlo…. Ale nyní už je to v pohodě..už se rozjedl.

-

Obrazek

 

-

Jinak byl doooost zlobivý štěndo. Kousal všechno, co mu přišlo do cesty… Likvidace lina v chodbě trvala jen pár hodin. No prostě v tomhle byl celej já. Každej pelíšek, kterej mu koupili, nedožil rána. Okousal nábytek, dokonce se chtěl prokousat přes schody do obýváku. A páneček jen chodil a opravoval – zlatej člověk…J.  Jo, a taky miloval všechno, co strašně smrdělo. Nejlepší byly hovínka, hlavně ty lidský. Ale tohle já mu tedy zazlívat nebudu, mám stejnou slabost. Vyválet se v něčem byla snad prestižní záležitost. A páník sháněl rozumy, jak mu v tom zabránit. A pak udělal to nejjednoduší, dal mu prostě na zadek. Od té doby si ničeho smradlavýho nevšimnul. Holt, v jednoduchosti je síla. Ale kousal ještě ze setrvačnosti dál. A pak ze dne na den přestal. Možná dostal rozum, možná mu bylo těch hodnejch lidí líto, možná jen vyrostl z puberty. A možná zjistil, že kousat je nejlepší do něčeho dobrýho. No nechal se převychovat, to já si vyválení ujít nenechám….

 -

Obrazek

-

Obrazek

-

My se poznali na akcích, který se domlouvaly přes webík na kterým se scházejí a domlouvají se, jak na nás a naše zlobení. Hned mi bylo jasný, že je to fajn společník na různý psí kusy, protože já jsem dospělej, chytrej a rozvážnej pes, zatímco Rockýsek je střevo. Nicméně mě dokáže nakazit tím jeho duchem, zatímco já mu ukazuju, jak správně a hlavně efektivně balit fenečky… Jen to finále jsem ještě nikdy neměl možnost dotáhnout do konce, protože babča většinou zakročí, když jde do tuhýho. Ale jak na to jsem mu řekl, čímž jsem si splnil svoji čestnou a vlasteneckou povinnost, kterou každý starší pes vůči mladšímu má. Jinak máme za sebou jeden společný skvělý útěk, po kterém jsme oba skončili zelený jako vodníci. Tento útěk byl ale v pohodě, byl v přírodě. Jemu se podařil útěk, při kterém tuhne krev v žilách. Vydal se totiž mezi kamionama na silnici 1. třídy I/43 Brno - Svitavy. A tam je pěkný frmol….jenže jak jinak se takhle po ránu měl dostat k tomu kosákovi co byl na druhý straně? Tohle lidi nepochopí. Páneček prej byl na mrtvici, ale nakonec byl rád, že se živej vrátil….. A to pak mě Rendy dilema! Seřezat nebo ne?

-

Obrazek

-

Obrazek

- 

Ale zpátky k Rockýskovi. On se má skvěle, protože od malička jezdí s páníkem koukat po výstavách, na setkání a každej den jsou spolu v lese, kde ho učí různý cviky. Ty prochajdy v lese mu až závidím, protože on si je opravdu užívá a taky ho vzali na opravdovou dohledávku, kde byl za hvězdu. Úplně v pohodě dovedl pána k zhaslýmu kusu, prostě v lese je moc šikovnej a dokonce ani moc neblbne .

-

Obrazek

- 

On tedy podniká výpravy i doma na zahradě. Je totiž na zajíčky J, to jsme my chlapi všichni, ale jeden se musí trochu ovládat. Takže Roker chodí  a tam vylepšuje techniku, našlapuje jako lovec Pampalini, doma za králíčkama. Zajíček to není, ale taky je to chlupatý.

 

A taky byl už loni u moře, kde si to prej strašně užívali. A slaná voda prý báječně nese a plavání v ní je prostě super. Prý to bylo moc příjemný, včetně cesty. Jo a taky  jel na veliké lodi, která přepravuje lidi a jejich auta přes moře. To já bych nemohl, protože babča lodě nemá ráda… A tak ji nebudu do něčeho nutit, že jo? Jenže Rockerův páník je dobrodruh, toho loď ani letadlo nerozhodí, dokonce furt plácá něco o skákání z letadla… Jakoby nebylo na pevné zemi dost fajn.

-

Obrazek

-

Teď pro něj plánuje dovču v horách, někde v Itálii, mají tam bývat tři metry sněhu… Proboha, snad mu koupí nějaký sněžnice nebo lyže, nejlíp ty carvingový, ty jsou prej teď nejlepší….Jenže ať si nemyslí, já dohlídnu i na to, zda pro něj mají ochrannou helmičku Ji když ty naše hlavy, pokud jimi narazíme do holeně se zdají být nerozbitné. Však  Rockec ví, jednou mu Rendy kopl míček do oka…to panečku mazali k vetíkovi. Vetíky Rocker docela snáší, co mu taky zbývá, i když jeho páneček si spoustu věcí zvládne sám! Třeba análky, přeci jen je to fajn, když si to vyřídí doma.

-

 

Obrazek

- 

Teď je před nima dovča na ostrově Brač, budou prý jezdit na člunu, chytat ryby a lelky. Nikdy jsem lelka neviděl, ale asi to bude nějaký mořský živočich. Třeba mi ho přivezou.

-

Obrazek

-

Ale určo pro mě bude mít nové vyprávění jaké to bylo. To víte , budu zvědavý jaký jsou v tý daleký cizině holky. A sakra, nesmím zapomenout mu říct, aby dal bacha na mořský ježky…ty tam jsou.

 

Tak tolik o kamarádovi Rockýskovi. A příště Vám budu vypravovat o nějaké společné akci, protože to už taky máme něco za sebou.

-

Obrazek

-

Obrazek